U subotu, 14.01., smo u prostorijama našeg kluba imali izuzetno zanimljiv dan.

Počeli smo sa realizacijom projekta ‘Akademija šampiona u šahu i ekologiji’ te smo imali veliki broj gostiju koji su uživali u predavanju fide majstora Ismeta Mešića o historijatu, pravilima i načinu igre šaha.

Pored toga, uskoro Magistrica socijalnog rada, Esmira Mujić, održala je edukaciju na temu važnosti mentalnog zdravlja i mjerama jačanja istog. Kao jedan od primjera navela je i naše druženje, edukaciju i šah kao sport.

Naše drugo druženje je planirano za 28.01. kada ćemo imati primjenu znanja sa naše posljednje aktivnosti.

Cilj nam je da uz zajedničko druženje socijalno isključene osobe poput žena domaćica i osoba starije životne dobi integrišemo u društvene tokove.

Obzirom na divno druženje u subotu, smatramo da smo krenuli u dobrom smjeru.

Zahvaljujemo se našim prijateljima iz Fondacije tuzlanske zajednice na dolasku i druženju, a koji su ujedno i generalni pokrovitelj ovog važnog projekta za naš klub i društvo.