3 ZLATNE medalje, 3 titule državnih prvaka osvojili smo na 23. Kadetskom i omladinskom prvenstvu Bosne i Hercegovine u šahu, održanom u Dvorovima-Bijeljina, 25.-28.05.2023.godine.

FM Ismet Mešić 1.mjesto M16

FM Ismet Mešić je do sada osvojio titule državnog prvaka u svim grupama do sada, do 8,10,12,14 i 16 godina, u najjačoj grupi (16 godina) na Balkanu.

Ivana Mikić 1. mjesto Ž20

Ivani Mikić je ovo bila 8 titula državne prvakinje

Ado Mešić 1.mjesto M14

Ado Mešić je na svom tek drugom državnom prvenstvu dominantno osvojio 1. mjesto, nakon prošlogodišnjeg debitantskog nastupa i titule viceprvaka.

Ivana se plasirala na svjetsko omladinsko prvenstvo, a Ismet i Ado na svjetsko/evropsko kadetsko prvenstvo u šahu.

Akademija Šampiona Doboj Istok sa 3 zlatne medalje je najuspješniji klub državnog prvenstva.

Čestitke našim zlatnim šampionima,vi ste ponos našeg kluba, općine Doboj Istok i Bosne i Hercegovine!